yorumlar

OKUYUCU YORUMLARI

EKŞİ SÖZLÜK (yemek kitabı başlığı altında)

Tam adı yeni evliler, yalnız yaşayanlar, çalışanlar ve öğrenciler için yemek kitabı olan firdevs altındaş’ın yazdığı x for dummies açıklayıcılığında faydalı eser. Yemek mankenliği yapan bilimum üniversite öğrencisinin artiz
pozları da cabası. Favorilerim sebzeler baklagiller bölümünde saçına doladığı maydanozlarla ophelia pozu veren kız ve kolay krem karamel.

(beatific, 27.05.2005 20:52)

Carpe diem yayınlarından çıkan, firdevs altındaş’ın bizatihi deneyerek tadarak yaptığı tariflerden oluşan ; tüm yeni evlilere, yalnız yaşayanlara, çalışanlara ve öğrencilere * yardımcı olmak adına kaleme aldığı kitabının adı. İçinde gerçekten yok yok… Çorbalardan, kızartmalara, zeytinyağlılardan, sebze yemeklerine,tatlılara, hamur işlerine kadar her kategoriye özgü onlarca tarif var. Bunun dışında yemek pişirmeye ve yiyeceklere ilişkin bir çok püf noktası bulmak da mümkün.kitabın hem kapak hem de iç tasarımı çok başarılı, rengarenk. İnsanın yemek yapası geliyor valla…

(theoria, 15.10.2005 16:52)
Sayesinde insanın hiç bir yemekten korkmadığı, misafirlerine “istiyosanız onar onar gelin hulen, kekler börekler pastalar bile yaparım!” diyebildiği, insana mutfağı sevdiren kitap. yemek dediğin nedir ki peehh! diyesi geliyo insanın kitaba bakarken, o kadar zevkle basitlikle anlatmış firdevs altındaş. saolsun beni de anlatmayı unutmamış*

(elmalikek, 04.05.2006 20:24 ~ 20:25)

yazarı firdevs altındaş’ı denediğim tüm tarifler tuttuğundan ve işlemleri karmaşıklaştırarak yemek yapmayı bir yetenekmiş gibi gören zihniyetten uzak olduğundan tebrik ettiğim kitap. Diğer yemek kitaplarından çok farklı. her şey pratik bu kitapta, her şey anlaşılır yazılmış. Bazı kitapları okurken
“ben bu kadar malzemeyi sırf bir yemek için mi alıcam” dersiniz. Pişirmek de gözünüzde büyür. Bu kitap ablanın- kız kardeşe tavsiyesi gibi duruyor, samimi. Alternatifli hem de, çay demlemeyi bile anlatıyor. Daha ne olsun. Sayesinde yumurta kırmayı bir övünç malzemesi görenlerin zeytinyağlı fasülye yapabilecekleri kaynak.

(kremediosk, 08.12.2009 01:39)

RADİKAL CUMARTESİ / 04/04/2009

Yemek kitapları kriz mutfağına çalışıyor

Yumurta kırıp makarna haşlamaktan fazlasını yaparak da mutfak bütçesi kontrol altında tutulabilir. Ucuza mal olan yemek tariflerinin verildiği kitapları satışı epeyce arttı. Gülhan Kara’nın Alfa Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı ‘Kriz Mutfağı’ ve Carpe Diem Yayınevi’nden çıkan Firdevs Altındaş imzalı ‘Yeni Evliler, Öğrenciler ve Yalnız Yaşayanlar İçin Yemek Kitabı’ kriz mutfağına katkı sağlayabilir. (ELİF TÜRKÖLMEZ)

[HÜRRİYET]

Yemek kitabı

Yayın dünyasına merhaba diyen ‘carpe diem’ (anı yakala) kitap’ın ilk ürünlerinden biri Yemek Kitabı. Basit, hemen herkesin mutfağında bulunabilecek malzemelerle yapılabilecek yemeklerin tarifinden oluşuyor kitap. Çorbalar, yumurta ve makarna çeşitleri, sebze yemekleri, et yemekleri, tatlı ve pastalar, hatta çay… Arada bir çıkarıp şöyle özel bir şey yapayım, hatta hava atayım tarzında yemek tarifleri yok anlayacağınız.
Belki çoğunu siz de biliyorsunuz ya da yapıyorsunuz. Bazen insanın aklına yemek çeşidi gelmez ya, Saatli Maarif Takvimi’nin arka sayfası yetişir imdadına, işte bu kitap o anlamda yardımcı olacaktır size. Özellikle tek bir makarna ya da yumurta çeşidine saplanıp kalmış öğrenci arkadaşlarımızın işine çok yarayacaktır, eminim. Salça ekmeğe talim etmiş bir neslin ahvadı olarak samimiyetle söyleyebilirim bunu.

www. kitapyurdu.com yorumları

Gerçekten kolay ve güzel yemekler var tavsiye ederim.

(pmimari 24.11 2009)

………………………………………………..

Gerçekten çok güzel tarifler var tavsiye ederim.

(sanem_eker 10 11 2009)

…………………………………………………

Öğrenci milletine kesinlikle tavsiye ederim. Alın, faydasını mutlaka görürsünüz.

(ekcdr 08 09 2009)

………………………………………………….

Kesinlikle çok işime yaradı.

(norcin 23 07 2009)

…………………………………………………..

Çok kullanıyorum, çok işe yarıyor, öğrenci evimizde kursağımızdan sıcak yemek geçiyor bu kitap sayesinde…

(sedasisman 15 07 2009)

……………………………………………………

Yeni yemek yapmaya başlayanlar, çalışan kadınlar ve öğrenciler için kesinlikle ideal. Gerçi annem bile elinden düşürmedi bu kitabı., hepsi de çok pratik üstelik lezzetli tarifler..

(venus_83 21 05 2009)

…………………………………………………..

Ay inanılmaz güzel bir kitap. Bugün elime geçti bütün tarifleri okudum, hatta bazılarını yaptım. Yeni başlayanlar için on numara bi şey.

(Esmerguseli 06 03 2009)

…………………………………………………..

Aman aman ne güzel ne şirin bi kitap. Yemek yapmayı zevkli kılıyor, hiç yemek yapmamış biri olarak bu kitabı aldım ve çoook beğendim tavsiye ediyorum.

(Capella_5 11 01 2009)

…………………………………………………..

Çok pratik tarifler. Öğrencilerin faydalanabileceği güzel bir kitap.

(Sevgigeçit 02 11 2009)

…………………………………………………..

Tek kelime ile harika ve çok işime yaradı.

(Özüm 28 08 2009)

……………………………………………………

Bence en eğlenceli en güzel yemek kitabı. Özellikle sayfa tasarımlarına bayıldım. Yemek yapmayı bilmeyen, yeni başlayan herkes için pratik tarifler var. Malzemeler öyle korkutacak gibi değil, rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerle bilinen yemekleri rahatlıkla yapmayı öğretecek bir kitap. Yemek tarifleri size yabancı değil, günlük yemekler, tatlılar ve tuzlular… Çorbalar, yumurtalar, sebzeler, etler, tavuklar, balıklar, salatalar, zeytinyağlılar, kızartmalar, pilavlar, makarnalar, hamurişleri, prayik bilgiler diye bölüm bölüm uygun ve günlük tarifler şeklinde hazırlanmış bir kitap. Firdevs Hanımın ellerine sağlık. Hem fiyatı da çok uygun.

(Efsun 21 06 2009)

…………………………………………………….

Yemek yapmasını bilmeyen kızlar bunu size tavsiye ederimX

(ziy.gokce 30 01 2009)

……………………………………………………..

Sıra dışı! Bir arkadaşıma bekar evi için hediye etmiştim. Sonra bana o kitaptan öyle yemekler pişirmeye başladı ki en sonunda evlendik:) Şimdide ben acemiliğimi bu kitapla atıyorum:)

(isiletes 17 12 2008)

…………………………………………………….

Gerçekten süper bi kitap hiç yemek yapmamış birisi için inanılmaz kurtarıcı. Ben çok sevdim şiddetle tavsişye ediyorum.

(Sevims 15 11 2008)

………………………………………………….

Özellikle anlatım dili açısından diğer yemek kitaplarından oldukça farklı bir özelliğe sahip bu kitap yeni evliler için çok güzel tarifler içermektedir. (Herac 05 11 2008)

…………………………………………………

Yemek yaparken eğlendiren bir kitap, ben yemek yapmayı bildiğim haldealmamın sebebi değişik tariflerdir. Çorbalar ve tatlılar çok hoş, ayrıca aklınıza yapacak yemek gelmediğinde de açıp bakabileceğiniz faydalıu, gerekli bi kitap.

(Adabal 19 10 2008)

………………………………………………….

Erkek öğrenci evi için mükemmel bi kitap. Yemeğin çıkardığı sesleri bile tarif ediyor, artık yemek yaparken her aşamada annenizi aramanız gerekmeyecek. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

(Aegunes 21 07 2008)

…………………………………………………….

Hiç yemek ya”pmayı bilmeyen biri için harika bi kitap. Yalnız yaşayanlara, yemek yapmaya üşenenlere tavsiye ederim:)

(selin ozkan 09 06 2008)

………………………………………………….

Yeni evli bir bayan için özellikle evlenmeden önce hiç yemek yapmamış biri olarak bu kitap MÜKEMMEL. Belki yemek konusunda usta olanlar için mükemmel olmayabilir ona bi şey diyememJ ama benim kurtarıcım oldu. Hele hafta içi iş çıkışları eve geldiğimde ne yapsam derdimi ortadan kaldırdı ya… Yazana da yaınlayana da aracılara da teşekkürler.

(OLCAY KURU 16 04 2008)

……………………………………………………

Adında olduğu gibi gerçekten de yeni evliler, çalışan ve öğrenciler için olan bir kitap. Hiç yemek yapmamış biri bile çok kolaylıkla bu kitaptan bakarak istediği yemeği yapabilir. Kuru fasulyeden tarhana çorbasına, omletten pastasına kadar bilinmesi gereken bütün baş yemeklerin tarifleri var. Pratik tarifleriyle çalışanlar için, malzemeleriyle de öğrenciler için bulunmaz bir kitap. Yemek yapmayı bilmeyen ama güzel yemek yapmayı isteyenlere kesinlikle almalarını öneririm

(Nazlı Ayhan 14 02 2008)

…………………………………………………..

Öğrenci adamız haliyle bi süre sonra arkadaşlarla eve çıktık. Yemek yapmamız lazım ama hiçbirimiz doğru dürüst yemek yapmasını bilmiyor.Tam o aralar kitap siparişi veriyorum ki bu kitabı da ekledim Ancak her nasılsa ben siparişi verdikten sonra kitap satıştan çıktı. Ben de kitapçıdan alıp tarifleri denemeye başladım. Özellikle acemiler için çok çok faydalı bir kitap. Tarifler oldyukça anlaşıler üstelik çok pratik. Yemek yapma konusunda bilgi sahibi olanlar içine kadar tatmin edici olur bilemem, ama bizim gibiler içinkurtarıcı oldu!Hayatta her şeyi yapmayı bilmek lazım; yemek yapmayı ise mutlaka bilmek lazım, yoksa aç kalırsınız.

(La rage 21 10 2007)

…………………………………………………..

Gerçekten çok hoş hazırlanmış bir kitap,uygulanabilirliğ kolay, lezzet çok güzel, yazarın da belirttiği gibibu kitabı aldıktan sonra yemek yapmamak için bahne kalmıyor!

(Esmehar 17 08 2007)

……………………………………………………

Yemek yapmayı seven biri olarak şunu söyleyebilirim. Oldukça anlaşılır ve uygulanabilir tariflere yer verilmiş. Özellikle çok kısa sürede yemek yapmak zorunda kalanlar için ideal bir kaynak.

(Sefikahoca 23 11 2006)

……………………………………………………..

Bence öğrenciler için çok güzel ama özellikle erkek öğrenciler için daha muhteşem. Böyle bir yemek kitabına her öğrencinin ihtiyacı var.

***ali*** (19 10 2008)

…………………………………………………..

Yemek yapmayı bilmeyen ve öğrenmek isteyenler için gerçekten çok güzel bir kitap. Lezzet tüyoları veren bir kitap özellikle yeni evlilere göre… (sümeyra göç 07 08 2008)

…………………………………………………..

Bugüne kadar o kadar çok yemek kitabı aldım ki bilemezsiniz. Ama aralarında en basit ölçülerle ve pratik olarak tariflerin anlatıldığı ve yapımı kolay yemeklerin bulunduğu ender kitaplardan diyebilirim. Yemek yapmayı bilmeyenler için ideal. İçindeki tarifler annelerimiz yaptığı yemeklerden ve yapımı birebir aynı diyebilirim.

(asizmir75 12 06 2008)

……………………………………………………

Gençler yemek yapmayı bilmeyenler için çok güzel vce faydalı bir kitap. ( _nur_ 19 05 2008)

………………………………………

Harika bi yemek kitabı özellikle yemeklerin hazırlanışındaki pratik ve eğlenceli anlatım harika olmuş.

(alpix 18 05 2008)

………………………………………….

Üniversite ikinci sınıfta bu kitapla tanıştım… Belki yemek yapmayı bilmiyordum ama bu kitapta acemiliği yaşamak, yeniden öğreniyormuşçasına her tarifi denemek hoşuma gitti…(Tabi içindeki püf noktaları kısımları işime yaramadı da değil hani…) Acemiler için her şey o kadar düzgün bir dille anlatılmıştı ki hiç anlamam diyen bile yemek yapar… Birkaç erkek arkadaşıma da tavsiye ettim bu kitabı.. Yani erkekler bile yemek yapmayı bu kitaptan kolayca öğrenebilir… Şimdi o kitabı kütüphanemin bir köşesinde çocuklarım için saklıyorum.

(Oncam 15 10 2007)

…………………………………..

Bildiğiniz gibi yemek insanların doğal ihtiyaçlarından birisidir ve bir gün sizden başka yemek yapacak kimse olmadığını farkettiğinizde size bir rehber bir yol gösterici lazım işte sizi en sağlam rehberiniz bu eser sayesinde hem aç kalmaktan kurtulacaksınız hem de tatmadığınız yeni lezzetler tadacaksınız. (Mambut 17 03 2007)

…………………………………………

Hızlı yemek kültürünün, ayaküstü atıştırma alışkanlığının küresel kültür sosunda yutturulduğu çağımızda herkesin yemek yapma hakkı olduğunu düşünüyorum. Özellikle öğrenci veya yalnız yaşıyorsanız ekmek arası ya da en iyi ihtimalle yumurta kırmak gibi çözümlerle giderilmeye çalışılan beslenme işi biiz mutlu kılmaktan uzaktır. Gelgelelim yemek yapmak alışık olmadığımız, bilmediğimiz bir dünya; yemek kitapları ise fizik kitaplarını okumaktan daha zor geliyor. Bu kitap anlaşılır ve uygulanabilir bir özelliğe sahip. Afiyet olsun.

(Gok36 30 10 2005)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>